“Nulinis laipsnis”(_0*) yra nepriklausoma, pelno nesiekianti architektūros galerija bei kultūros ir kritikos platforma, įkurta 2014 metais. Architektūros galerijos “Nulinis laipsnis” lokacija neatsitiktinę – Vilnius, Šv. Stepono 14, buvusioje Architekto Valdo Ozarinsko studijoje, kurioje Jis ir mirė 2014m. Toks pasirinkimas simboliškas. Juo siekiama išsaugoti šią vietą kaip kultūrinę erdvę bei įgyvendinti vieną iš Valdo ir Jo bendraminčių idėjų – sukurti architektūros galeriją.

Foto: by Nulinis laipsnis / Tomas Grunskis 2015m.

_0*- motto:

“Nulinis laipsnis matematikjoje duoda vieneto reikšmę: “Iš nieko – kažkas, iš labai sudėtingo – į paprastą”.


_0*- misija:

Šiuolaikinės architektūrinės kritikos ir kultūros sklaida, propagavimas ir švietimas skirtingoms visuomenės grupėms ir architektų bendruomenei.

_0*- vizija:

Architektūros kultūros ir kritikos platforma veikianti virtualioje ir realioje kultūrinėje erdvėje Lietuvoje, leidiniu ir architektūros kultūros renginių formomis.

_0*- skirtas:

Visoms architektų kartoms ir jų atstovams šviesti, kurie nebemąsto apie šiuolaikinę architektūrą kaip vien apie profesiją ar amatą, bet kaip apie kultūrinį reiškinį ir tarpdalykinę veiklą, turinčią socialaus meno ir mokslo bruožų;

Bendruomenėms ir jų edukacijai, kurioms rūpi architektūros kokybės klausimai;

Visuomenės grupėms šviesti, kuri reaguoja į architektūros raidos procesus bei faktus;

Jaunimo edukacijai, siekiant suformuoti kritinio mąstymo pamatus ir skatinti domėjimasi architektūros kokybe bei kultūra.

Foto: by Nulinis laipsnis / Tomas Grunskis 2015m.