ArchMEDIALĖ- sukurtas terminas, reiškiantis sinoptinių renginių ciklą skirtą šiuolaikinių tardisciplinininio meno ir eksperimentinės (nekonvencionaliosios) architektūros fenomenų sintezei. Tai platforma padedanti jauniems architektams veikti išplėstiniame architektūros lauke bendradarbiaujant su skirtingų meno šakų atstovais Lietuvoje ir užsienyje. Ji suteikia galimybę alternatyviam mąstymui ir konceptualioms eksperimentinėms architektūroms praktikoms.

Archmedialė sumanyta kaip architektūros – visaverčio tarpdisciplininio meno propagandos priemonė Lietuvoje ir užsienyje. Tai – kasmetinis – kartotinis “mikrofest” renginys, vykstantis skirtinguose miestuose ir šalyse, kuriame dalyvautų atrinkti jaunieji architektai ir kitų menų atstovai. Renginio metu organizuojamos kelių etapų kūrybinės dirbtuvės skirtinguose miestuose. Jų rezultatai – kūriniai eksponuojami pasirinktose erdvėse, rodomi parodose (galerijose) ir metų leidinyje.

Koncepcija: Erdvė – Procesas – Materijos.

Ši triada, žymi šiuolaikinės architektūros, kaip tarpdisciplininės meninės veiklos raidos vektorius, kurie leidžia jai išlaikyti visaverčio kultūros reiškinio bruožus, kaip atsvarą įsigalėjusiai techno-ekonominei produtyvistinei paradigmai ir taip pat architektūrai sąveikauti su kitais šiuolaikiniais menais.

Šiuo projektu siekiama skatinti tardisciplininį bendradarbiavimą išplėstiniame tarpdalykiniame architektūros meninių eksperimentų lauke. Sinoptinių įvykių ir renginių metu, pasitelkiant skirtingas šiuolaikines tarpdisciplinines meno praktikas ir prieigas bus eksperimentuojama su erdvės fenomenais, procesinėmis technologijomis,  inovatyviomis materijomis, konceptais ir idėjomis.

Numatomų renginių forma apima medijų menų ir koncepceptualius architektūros eksperimentus, jungiant erdvę su garsu, vaizdu ir socialiniu procesu ir pan.

2018 metų projekto etapui pakviesti 11 jauniejųjų Lietuvos architektų, kurie kurs konceptualius tarpdisciplininius kūrinius, jungiančius šiuolaikinius medijų menus ir architektūros fenomenus bei koncepcijas. Siūlomos/ galimos kūrinio raiškos formos – instaliacija, garso meno performansas, mikro intervencija į viešąją erdvę, interaktyvus objektas, meta-tikrovės, garsovaizdis (soundscape), kritinė erdvės praktika, mikro-manipuliacija,  vaizdo meno objektas ir kita.

ArchMEDIALĖS kūriniams parenkamos skirtingos problemiškos architektūros/miesto vietos/ situacijos –  mikro/makro, lauko/ vidaus erdvės, galerijos, vietovės ir/ar virtuali erdvė bei kita – pasirinktinai.

 

 

 

Projektą pristato ir remia: Lietuvos Respublikos Kultūros taryba.